Dzień przedsiębiorczych

20 lipca 2012 r. w Centrum Międzynarodowych Spotkań w Tuchomiu przy ul. Szkolnej 4 w Tuchomiu odbyła się konferencja kończąca projekt „Pierwsze kroki młodego biznesu”.

W trakcie konferencji Koordynatorka podsumowała realizację projektu i pokrótce przedstawiła firmy, które powstały w ramach projektu. Z szerszym opisem powstałych działalności można było zapoznać się w wydanej z tej okazji publikacji prezentującej dobre praktyki (skan w załączniku).

Dwie osoby, które otrzymały dotację na otwarcie działalności gospodarczej, miały możliwość samodzielnie zaprezentować swoje firmy.

Na konferencji byli obecni przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Bytowie, którzy wskazali co dla przedsiębiorców oferuje ich urząd. Przedstawicielka Lokalnej Grupy Rybackiej „Pojezierze Bytowskie” omówiła możliwości pozyskania funduszy na rozwój firmy z osi 4 PO Ryby.

Oprócz uczestników projektu i zaproszonych gości na konferencję przybyły osoby zainteresowane otrzymaniem dotacji na otwarcie działalności gospodarczej i udziałem w projekcie „Pierwsze kroki młodego biznesu 2”.

Salę konferencyjną udostępnia Hotel Rodan.